Przedsiębiorstwo Poligraficzne
Druk Reklamowy
Druk Przemysłowy/Opakowaniowy
Nietypowe parce poligraficzne

  • Druk Offsetowy
  • Opakowania Kartonowe
  • Introligatornia
  • Kreacja

TELEFONY

+48 22 357 04 05
+48 22 371 98 30
+48 22 371 98 31

Introligatornia

Czym była by drukarnia bez introligatorni?...

Naszym klientom i partnerom oferujemy szeroki zakres usług introligatorskich takich jak:

Kaszerowanie – czyli łączenie za pomocą kleju np. tektury falistej lub introligatorskiej z arkuszem cieńszego kartonu lub papiery. Jest to typowa metoda nanoszenia grafiki na materiały, na których z powodu ich grubości nadruk metodą offsetową jest niemożliwy. Kaszerowania używa się również celem zabezpieczenia materiału przed nadmiernym zużywaniem – przykład segregatory – wówczas cieńszy papier, który jest naklejany na tekturę introligatorską, dodatkowo powlekany jest folią.

Sztancowanie – inaczej wykrawanie. Jest to metoda wykańczania prac poligraficznych polegająca na wycięciu za pomocą noża umieszczonego w wykrojniku, nieregularnych kształtów z arkusza lub stosu papieru, tektury introligatorskiej i falistej, nie możliwych do uzyskania przy pomocy krajarki. Nasz park maszynowy wyposażony jest z urządzenie ręczne – potocznie zwane „tyglem” oraz automat sztancujący umożliwiający wykrawanie i nacinanie prac wysokonakładowych.

Oprawa zeszytowa – dzięki automatycznym i półautomatycznym urządzeniom do oprawy zeszytowej jesteśmy w stanie wykonać prace zarówno nisko jak i wysokonakładowe wykorzystując przy tym głowice do zszywek zwykłych jak i euro zszywek oraz głowice używające drutu.

Oprawa książkowa miękka – naszym klientom oferujemy również usługi druku i oprawy książek lub publikacji, których nie można lub nie należy oprawiać przy pomocy zszywek. Służy do tego oklejarka renomowanej niemieckiej firmy zaopatrzona w zespół frezujący, wzmacniający wytrzymałość klejonych bloków.

Falcowanie – oferując klientom różnego rodzaju oprawy, nie możemy być nie wyposażeni w urządzenia falcujące. Posiadamy falcerki proste, wielokasetowe oraz falcerki krzyżowe umożliwiające falcowanie arkuszy plano w składki – legi.

Składarko-sklejarka – maszyna umożliwiająca składanie i klejenie różnego rodzaju pudełek, zawieszek, banderol i mini owijek w sposób automatyczny. Urządzenie posiada zdublowaną sekcję wstępnego łamania oraz system pozwalający na klejenie opakowań z tzw. dnem automatycznym.